Kupte si v Brně byt
Nechcete se smířit s tím, že budete bydlet celý život v pronájmu? Pořiďte si vlastní byt a staňte se vlastními pány. Aktuální nabídka bytů, které jsou v Brně na prodej, je skutečně velmi pestrá a vybere si z ní opravdu každý. Najdete v ní byty 1+kk, vhodné pro starší osoby, které žijí samy, stejně jako prostorné byty 4+1 a větší, jež ocení především rodiny s více dětmi. Pojďme se spolu podívat na největší výhody vlastního bydlení, které vás o něm přinutí přemýšlet. Byty, které jsou v Brně na prodej, totiž mohou být velmi výhodnou investicí.

 

Okna bytuProč investovat do koupi bytu?

Důvodů, proč dát vale pronájmu a pořídit si vlastní byt, je hned několik. Brněnské byty na prodej patří mezi nejzajímavější investice vůbec a z dlouhodobého hlediska na nich můžete slušně vydělat. Nejenže ušetříte na pronájmu, ale navíc získáte nemovitý majetek, který si drží cenu. Nemáte-li v současné době potřebný kapitál, zažádejte si o hypotéční úvěr. Peníze, které byste zaplatili za pronájem, můžete využít na úhradu splátek a váš rodinný rozpočet tak nijak neutrpí. Do vlastního bytu můžete bez obav dále investovat a zvyšovat jeho cenu, což je v pronájmu nereálné. Nové podlahy, okna či dveře, to vše se kladně projeví na aktuální tržní hodnotě bytu.

 

 

Na co si dát pozor

Podpis smlouvyHledáte-li byty na prodej Brno, řiďte se obdobnými pravidly, které jsme uvedli u pronájmu. Tentokrát však buďte opravdu pečliví – pronajatý byt můžete kdykoliv opustit, ale prodat byt, který je nějakým způsobem v nepořádku, je mnohem náročnější. Předtím, než podepíšete kupní smlouvu, se důkladně přesvědčte, v jakém je byt stavu a zvažte, zda se nachází v lokalitě s dostatečnou občanskou vybaveností (dostupnost obchodů, lékaře apod.). Od bytů, které jsou na nedostupných místech, případně je v jejich blízkosti nepořádek a zvýšená kriminalita, dejte ruce pryč. Taková nemovitost si totiž svou hodnotu z dlouhodobého hlediska rozhodně neudrží.