Pronajatý pokoj je lepší než kolej
Přišla vám domů obálka s oznámením o přijetí na některou z prestižních brněnských univerzit? Nezbývá, než gratulovat a zároveň se podívat po adekvátním bydlení. Pro studenty hraje při výběru vhodného ubytování v Brně podstatnou roli cena. Mnoho z nich si nemůže dovolit platit vysoké částky za pronájem, ale zároveň se nehodlá spokojit s mizernými podmínkami studentských kolejí. Právě z tohoto důvodu je čím dál populárnější pronájmem jednoho jediného pokoje, který se jeví zdaleka nejvýhodněji. Zajímá vás, kde vhodný pronájem pokoje v Brně hledat a na co si dát pozor?

 

Pronájem pokojePronájmy pokojů v bytech i rodinných domech

Nejčastější nabídky pronájmu pokojů v Brně se týkají klasických bytů v panelových a činžovních domech, ale stejně tak můžete narazit na inzerát pronájmu pokoje v rodinném domku. Každá z možností má své pro a proti a to i přesto, že se cenově příliš neliší. Nastěhujete-li se do bytu, pravděpodobně ho budete sdílet s dalšími studenty a existuje zde reálná hrozba, že nebudete mít klid ke studiu či s kolegy nějakým způsobem „nesednete“. Pronajatý pokoj v rodinném domku je zpravidla zárukou klidu – pronajímatelé jsou totiž většinou starší osoby, které dům obývají samy. Připravte se však na to, že ne každý domácí strpí časté návštěvy a vy se budete muset podřídit jeho požadavkům. V bytě jste naopak do jisté míry svým vlastním pánem.

 

 

Nedaří se vám najít vhodný pronájem?

Pustili jste se do hledání pronájmu, ale bezvýsledně? Nebo snad netušíte, kde začít? Prvním místem, kde byste se po novém bydlení měli podívat, je nástěnka ve škole. Studenti, kteří mají v bytě volný pokoj, jsou v hledání dalšího spolunájemce velmi aktivní, protože každý další člen „domácnosti“ snižuje jejich náklady na bydlení. Alternativou jsou pak internetové inzertní portály, jejichž součástí je i kategorie „pronájem pokoje Brno“.